ورود استان زنجان به پیک چهارم کرونا / کرونای انگلیسی کودکان زنجانی را تهدید می کند!

ورود زنجان به پیک چهارم کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از آغاز پیک چهارم کرونا در زنجان خبر داد.

صائینی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، با ابراز نگرانی از وضعیت کرونایی شهر زنجان، گفت: پیک چهارم کرونا در این استان آغاز شده است.

او با بیان اینکه در صورتی که با شدت و سرعت وارد عمل شویم، می‌توان این ویروس را کنترل کرد، افزود: در غیر اینصورت باید در انتظار فاجعه کرونایی بود.

صائینی  ادامه داد: طی یک هفته گذشته، با آغاز تعطیلات نوروزی و افزایش ترددها، ابتلا به این بیماری افزایش یافته و بروز پیک بعدی ویروس در استان زنجان فوق‌العاده غافلگیر کننده و خطرناک است.

او گفت: ویروس انگلیسی نیز در استان زنجان شیوع پیدا کرده به طوری که میزان گردش آن در شهرستان ماهنشان و طارم بین ۵۰ تا ۷۰ درصد، شهر‌های ابهر و خرمدره و سلطانیه ۵۰ درصد پیش بینی شده بود.

صائینی با بیان اینکه طی چند روز گذشته نمونه‌های موارد دریافتی مثبت ویروس، از افزایش شمار بستری‌ها و سرپایی در شهر زنجان حکایت دارد، افزود: آمار کلی بستری‌های استان نیز نشان می‌دهد اغلب مبتلایان استان به شهر زنجان اختصاص دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون تعداد بیماران مبتلا به کرونا ویروس بستری شده در مراکز درمانی زنجان از ۱۳۲ نفر به ۲۱۹ نفر رسیده  است.

او گفت: در مقایسه با پارسال گردش ویروس در شهر زنجان ۲۰ درصد برآورد شده بود، اما در حال حاضر به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان افزود: میزان رسوب بیماری کرونا در استان زنجان  بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ بود که این رقم به ۲۱۹ مورد در مدت یک هفته رسیده که در صورت ادامه این روند میزان بستری از ۱۳۰ بستری پیک سوم نیز افزایش می‌یابد که در صورت بروز این امر، دانشگاه علوم پزشکی تحمل ظرفیت آن را نخواهد داشت.

این وضعیت در استان زنجان در حالی اتفاق افتاده است که بنا به گفته مقامات نیروی انتظامی و ترافیکی استان زنجان در هفته گذشته ۵۰ درصدد تردد‌ها و پلاک خودرو‌های غیر بومی در زنجان متعلق به استان تهران در زنجان بوده است و همچنین با وجود برقراری و تغییر زمان منع تردد شبانه از ساعت ۹ به ساعت ۱۰ شب تردد‌ها بدون توجه به جریمه‌ها تا پاسی از شب در زنجان بدون هیچ گونه منعی وجود داشت.

بی‌توجهی به هشدارها و جولان کرونا در زنجان

زنجان کرونا در استان زنجان با شناسایی ۳۶۰‌مورد جدید از این بیماری وارد فاز جدیدی شده است.

طبق آخرین آمار امروز ۱۱ فروردین‌ماه) بیماری کرونا در استان زنجان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۰ مورد مثبت سرپایی شناسایی شده است که از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون ۴۵ هزار و ۸۵۳ مورد مثبت سرپایی براساس یافته‌های آزمایشگاهی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

در حال حاضر ۲۶۶ بیمار مبتلا به کووید – ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز موارد مثبت بستری کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان ۱۱ مورد بوده است.

بی‌توجهی به هشدارها و جولان کرونا در زنجان

همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بستری تجمعی بیماران مبتلا به کرونا در استان ۲۰ هزار و ۸۴۷ مورد و موارد مثبت بستری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این بازه زمانی ۷۱۸۲ مورد بوده است.

متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، مجموع بیماران مبتلا به کرونای فوت شده در استان به ۱۱۹۸ نفر رسیده که تعداد بیماران فوت شده طی ۲۴ ساعت گذشته در استان زنجان نیز یک نفر بوده است.

گفتنی است، مجموع موارد مثبت ترخیص‌ یافته ۵۹۳۶ مورد بوده و همه موارد مثبت کرونا بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۵۳ هزار و ۳۵۰ مورد بوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا