وفور کالا؟! شوخی قشنگی نبود آقای رییس جمهور!

آقای رییس جمهور با صحبت هایی که در جلسات هیات دولت می کنند، گویا قصد شوخی با مردم را دارند و می خواهند کمی به ایشان روحیه بدهند وگرنه هیچ آدم عاقلی چنین حرف هایی را به صورت رسانه ای و چنین حق به جانب مطرح نمی کند. مثلا گفتن این جمله که «در این سه سال کالا به وفور در اختیار مردم قرار گرفته، البته قیمت نامتعادل و گران بوده و مردم در فشار بوده اند» از سوی رییس جمهوری که باید از ریز شرایط کشور مطلع باشد و وضعیت مردم را بداند، حقیقتا جز به عنوان شوخی قابل پذیرش نیست.
وفور کالا؟! شوخی قشنگی نبود آقای رییس جمهور!
ما با سه سال گذشته کاری نداریم و به مسائل همین روزهایمان اشاره می کنیم. همین روزهایی که صف خرید مرغ در گوشه گوشه کشور تشکیل شده و خود این حضرات قرارگاه برای مدیریت عرضه مرغ تشکیل داده اند. وفور وجود کالا یعنی مشتری بدون گشتن در سطح شهر و  تشکیل صف های طولانی بتواند از هر مغازه ای که میلش کشید با قیمت مصوب دولتی خرید بکند. اما آیا در واقعیت چنین اتفاقی رخ داده است؟!
وفور کالا؟! شوخی قشنگی نبود آقای رییس جمهور!
یک دور اگر در شهری مانند تهران که زیر گوش جناب روحانی است بزنید، مشاهده خواهید کرد یا ملت می بایست در صف های طویل در برخی مراکز خاص بایستند و یا اگر در مغازه ای مرغ پیدا کنند، با قیمتی بالاتر از آن چه که مصوب شده مجبور به خریداری این محصول هستند. همین وضعیت طی ماه های گذشته پیرامون تخم مرغ، روغن و کره هم به وجود آمد و همین طور الی آخر. هیچ کدام این موارد هم بحث قیمت نامتعادل در مرتبه اول مشکل قرار نداشت بلکه دردسر اصلی موجود نبودن این کالاها بود و هست.
حال با توجه به چنین مساله ای چگونه می توان پذیرفت که جناب رییس جمهور این ادعا را مطرح کنند و ما حرفشان را به عنوان شوخی محسوب نکنیم؟! وقتی هر روز فیلم و عکسی از صف های طویل خرید مرغ منتشر می شود، دیگر اینکه گفته شود ما زیر بار کوپنی کردن هیچ کالایی نرفتیم و توانستیم شرایط را مدیریت کنیم، قطعا قابل قبول نیست. کوپنی نکردن یعنی صفی هم برای خرید کالا ایجاد نشود نه اینکه از یک طرف بگویید کوپن ندادیم و از طرف دیگر یا شاهد صف های طولانی باشیم و یا اصلا نتوانیم آن محصولی را که به دنبالش هستیم پیدا کنیم.
اگر این وضعیت آشفته نشانه مدیریت کارآمد و موفقیت رییس جمهور و کابینه اش تلقی شود، وای به حال جایی که ایشان خودشان بپذیرند که بد مدیریت کرده اند. همین تناقضات میان واقعیت موجود با آن چه که از سوی آقای روحانی مطرح می شود، بیشتر از قبل به ما اثبات می کند که احتمالا ایشان مشغول شوخی با ما بوده اند و قصدشان خلق لحظاتی خوش برای مردم و شاد کردن دل ایشان بوده است.
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا