چرا واحدهای صنعتی و تولیدی استان زنجان از تیم‌های ورزشی حمایت نمی‌کنند؟

این روزها اکثر استان‌های کشور در رشته‌های مختلف ورزشی تیم‌های لیگ برتری دارند. اما متاسفانه چندین سال است که استان زنجان از داشتن یک تیم لیگ برتری قوی در کشور محروم است. همه علت این ماجرا از تیم‌ها و هیئت‌های ورزشی پرسیده می‌شود همه آن‌ها به نبود اسپانسر و عدم حمایت مالی توسط مسئولان استان و همینطور پای کار نیامدن واحدهای تولیدی و صنایع اشاره می‌کنند.

چندی پیش بود که این رسانه با محمدعلی حمزه‌پور معاون وقت ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان مصاحبه کرد. در این مصاحبه حمزه‌پور به عدم تمایل واحدهای تولیدی و صنایع استان از تیم‌های ورزشی اذعان کرد.

حمزه‌پور در این مصاحبه گفت: “استان زنجان در گذشته در لیگ برتر بسکتبال، دارای تیم بود که همیاری شهرداری‌ها از آن حمایت می‌کرد اما در حال حاضر علی‌رغم وجود ظرفیت بالا هیچ اسپانسری نداریم که تیم‌های بتوانند خودشان را نشان دهند. ما چند رشته ورزشی داریم که می‌توانند استان را در کشور مطرح کنند، همین تیم بسکتبال روزگاری استان را با عنوان بهترین میزبان معرفی می‌کرد. در آن برهه که تیم بسکتبال در لیگ قرار داشت بالای ۶ هزار نفر برای تماشای بازی به ورزشگاه می‌آمدند اما مشکل اصلی ما در حال حاضر موضوع اسپانسری و عدم حمایت تیم‌ها توسط اصحاب صنعت است و این در حالی است که هیئت توان تأمین تیم‌ها را ندارد و به اصحاب صنعت امید دارند. ولی متأسفانه آن‌ها تمایلی به اسپانسری ندارند و ما هم چرایی این موضوع را نمی‌دانیم.”

همینطور علی خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در گفت‌وگو با این رسانه از عدم تمایل واحدهای تولیدی برای حمایت از ورزش انتقاد کرد و افزود: در دیگر استان‌ها واحدهای تولیدی و صنایع به راحتی از تیم‌های ورزشی حمایت می‌کنند ولی معلوم  نیست چرا در زنجان واحدهای تولیدی رغبتی برای حمایت از ورزش ندارند.

وی همچنین از عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی استان بابت عدم حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ملی انتقاد کرد و گفت: دستگاه‌های دولتی استان زنجان برای جذب قهرمانان و ورزشکاران ملی بهانه‌جویی می‌کنند و تمایلی ندارند این قهرمانان ارزنده را جذب کنند. بارها بابت جذب این قهرمانان با دستگاه‌های مختلف رایزنی کرده‌ایم ولی متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم.

همینطور وقتی علت عدم تمایل واحدهای صنعتی از ورزش را از مدیرکل ورزش و جوانان استان پرس و جو کردیم؛ وی پاسخ داد: این موضوع را باید استانداری زنجان حل کند و به تمام واحدهای تولیدی بزرگ استان دستور بدهد که از ورزش حمایت کند. دلیل عدم چرایی این موضوع را باید مسئولان استانداری پاسخ دهند.

با این تفاسیر، برای دریافت این پاسخ به محمدرضا آبی‌پور معاون اقتصادی استانداری زنجان مراجعه کردیم تا بلکه به پاسخ سوال ” چرایی عدم حمایت واحدهای تولیدی و صنایع از تیم‌های ورزشی استان” برسیم اما این مسئول عالی رتبه استان که متولی اصلی حوزه اقتصادی در استان نیز محسوب می‌شود از دادن پاسخ به این سوال تسنیم پرهیز کرد.

حال باید دید مدیران استانی درباره حمایت از تیم‌های ورزشی سیاست‌گذاری‌های تازه‌ای خواهند داشت یا خیر؟ ولی آن چیز که مسلم است “مشکلات اقتصادی” ورزشکاران و قهرمانان زنجانی را زیر پای خود لِه می‌کند و مسئولان استانی خود را به خواب‌های عمیق زمستانی زده‌اند. به راستی چه زمانی فرهنگ حمایت از قهرمانان در استان زنجان نهادینه خواهد شد؟

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا