کشف ۴۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در زنجان

ایرج خانی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ماموران انتظامی پاسگاه اسفجین با اقدامات اطلاعاتی انجام شده مطلع شدند در یک کارگاه تعداد زیادی دستگاه ماینر نصب و در حال استخراج بیت کویین هستند که بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع و انجام هماهنگی‌های لازم ماموران به کارگاه مورد نظر اعزام و در بازرسی از آنجا ۴۱ دستگاه ماینر غیرمجاز را کشف کردند که در این باره پرونده قضایی تشکیل و متهم تحویل مراجع قضایی شد.

کشف طیور فاقد مجوز در شهرستان سلطانیه

خانی‌پور همچنین از کشف هزار و ۱۰۰ قطعه طیور زنده غیرمجاز و فاقد مجوز حمل و بهداشت در این شهرستان خبر داد و گفت: عوامل گشت کلانتری ۱۱ سلطانیه حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی خدابنده – زنجان به یک دستگاه کامیون حامل طیور مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروی مورد نظر، هزار و ۱۰۰ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز حمل و بهداشت کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش تقریبی طیور کشف شده را ۵۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

 وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دام و طیور قابلیت انتقال بیماری را دارند باید با اخذ مجوزهای لازم حمل شوند و در غیر این صورت از تردد آنها جلوگیری می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه از کشف ۴۳۲ هزار انواع مواد محترقه غیر مجاز نیز خبر داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان خدابنده در راستای مقابله با ورود کالای قاچاق، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشکوک شده و برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

خانی‌پور در پایان از شهروندان خواست، در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/قمنبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا