کمبود کامیون‌های یخچالی در کشور صادرات محصولات کشاورزی را مختل کرده است

به گزارش زنجان سحر؛ مهدی رنگرونا در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به مشکلات حمل و نقل و لجستیک در بخش صادرات محصولات کشاورزی در سراسر کشور و استان زنجان اظهار کرد: حمل و نقل و لجستیک در حوزه کشاورزی تکمیل کننده زنجیره بین تولید کننده و مصرف کننده نهایی است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در حوزه کشاورزی در بخش حمل و نقل و لجستیک ضعف داریم افزود: با کمبود کامیون‌های یخچالی در استان زنجان و سایر استانها مواجه هستیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید براینکه مشکل کمبود حمل و نقل باعث شده صادرات محصولات کشاورزی مختل شود بیان کرد: با وجود این مشکلات محصولات تولیدی هر استان در داخل استان و در نهایت در استان‌های همجوار مصرف می‌شود.

وی تاکید کرد: به دلیل مشکل حمل و نقل و لجستیک امکان انتقال و صادرات محصولات تولیدی استان زنجان به بازارهای مصرف استان‌های جنوبی وجود ندارد.

رنگرونا با تاکید براینکه این موضوع به حوزه صادرات نیز تاثیر منفی گذاشته است افزود: کمبود کامیون‌های یخچالی باعث شده صادرات محصولات کشاورزی امکانپذیر نباشد.

وی خاطر نشان کرد: برای تقویت حوزه صادرات محصولات کشاورزی نیازمند برنامه قوی از سوی دولتمردان هستیم تا مشکل حمل و نقل و لجستیک در این حوزه برطرف شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید براینکه برای این کار از دولت درخواست داریم نیاز حمل و نقل داخلی را در این بخش با واردات کامیون‌های یخچالی برطرف کند یادآور شد: امیدواریم با توجه به اینکه بین مجلس و دولت یک هم اندیشی و وفاق خوبی که وجود دارد این پیشنهاد کمیسیون‌ اتاق بازرگانی کشور را در حل مشکل حمل و نقل بپذیرد و نسبت به حل این مشکل اقدام شود.

انتهای پیام/


منبع : راه دانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا