یادواره شهدای تیپ ۳۶ سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان برگزار شد

به گزارش زنجان سحر؛ به نقل از موج رسا; سردار محمود‌عباسی از فرماندهان دوران دفاع مقدس امروز در این مراسم با اشاره به اینکه امروز به برکت خون شهدا، جانبازان و ایثارگران امنیت در تمامی مرزهای کشور برقرار است.

وی با تاکید براینکه امنیت کشور به راحتی بدست نیامده است ادامه داد: برای تامین امنیت کشورمان خون‌های زیادی ریخته شده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به نقش رزمندگان استان زنجان در دوران دفاع مقدس گفت: نیروهای زنجان در آزادسازی خرمشهر نقش داشتند و بسیار تاثیر گذار بودند به طوریکه در عملیات بیت المقدس گردان‌های زنجانی از اولین گردان‌هایی بودند که وارد خرمشهر شدند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس امنیتی در منطقه شمالغرب کشور وجود نداشت افزود: رزمندگان برای تامین امنیت کشور در این منطقه تلاش‌های زیادی کردند و امروز به برکت خون شهدا و هوشیاری نیروهای مسلح شاهد امنیت پایدار در مرزهای کشور به ویژه در منطقه شمالغرب کشور هستیم.

سردار عباسی با بیان اینکه فرمانده زیادی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند گفت: جوانان امروز ادامه دهنده راه آنها هستند و امروز این جوانان هستند که راست قامت در برابر دشمن ایستادند.

 

وی با تاکید براینکه بعد از تشکیل تیپ ۳۶ انصار المهدی(عج)  در عملیات والفجر ١٠ در منطقه حلبچه‌، سخت‌ترین مرحله عملیات به رزمندگان تیپ محول شده بود ادامه داد: نقش و تاثیر نیروهای زنجانی در منطقه غرب و شمالغرب کشور کمتر از دوران دفاع مقدس نبود.

سردار عباسی با بیان اینکه استان زنجان ٨٢٠ شهید در منطقه شمالغرب تقدیم نظام و انقلاب کرده است خاطرنشان کرد: این عزیزان شامل نیروهای سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی بودند.

در پایان این مراسم از خانواده شهدا و جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیر شد.


منبع : راه دانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا