۱۸ میلیارد تومان هزینه خدمات درمانی بیمه شدگان سلامت درزنجان است


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، یعقوب شیویاری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره بیمه سلامت استان، بیان اینکه ۵۱ درصد از جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: از این میزان بیش از ۳۵۲ هزار نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت روستائیان هستند.

وی اظهار کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون علاوه بر ۱۰۰ تخت آی سی یو نیز ۸۱ تخت بیمارستانی آی سی یو هم اضافه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: بیمه سلامت استان زنجان با ۱۳ بیمارستان دولتی و خصوصی، ۸۶ مرکز جامع سلامت و ۴۵۰ مرکز تخصصی و درمانی و آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها طرف قرار داد بوده و خدمات درمانی لازم را به بیماران ارائه می‌دهد.

شیویاری با بیان اینکه ۲۵ دفتر پیشخوان با این اداره‌کل در قالب قرارداد همکاری دارند، ابراز کرد: روستاییان بیشترین بیمه شدگان بیمه سلامت در استان زنجان هستند.

وی تصریح کرد: در ماه بیش از ۱۸ میلیارد تومان هزینه خدمات درمانی بیمه شدگان بیمه سلامت در استان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان بیش از ۷۱۰ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: برای بیماران خاص دفترچه صادر می‌شود.

شیویاری با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیکی در استان زنجان شروع شده است، ابراز کرد: هزینه نسخه‌های درمانی به روز پرداخت می‌شود.

کد خبر ۵۱۲۴۵۹۲

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن