۲۵ درصد جمعیت بالای ۶۵ سال در زنجان برای واکسن زدن اقدام نکردند


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، پرویز قزلباش بعد از ظهر سه شنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان به روند تزریق واکسن کرونا در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان زنجان بیش از ۲۵ درصد از جمعیت گروه هدف بالای ۶۵ سال برای واکسن زدن اقدام نکردند.

وی اظهار کرد: جدی گرفتن تزریق واکسن در استان باید مورد توجه جامعه هدف افراد بالای ۶۵ سال مد نظر قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۲۶ پایگاه تجمیعی در امر واکسیناسیون فعال است و ن پایگاه‌های خانه سلامت در روستاها و شهرهای با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر هم در امر واکسیناسیون فعالیت می‌کنند.

قزلباش با بیان اینکه اگر افراد بالای ۶۵ سال در استان تاکنون نتوانستند واکسن دریافت کنند می‌توانند با سامانه ۳۳۰۱۹۰ تماس حاصل کنند تا همکاران در منزل آنها حضور یافته و واکسن را تزریق کنند، ابراز کرد: تا کنون بیش از ۸۱ درصد گروه سنی بالای ۸۰ سال، حدود ۸۲ درصد گروه سنی بالای ۷۵ سال و حدود ۷۶ درصد گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال در استان واکسینه شدند.

وی افزود: تعداد قابل توجهی واکسن آسترازنکا وارد کشور می‌شود و در خصوص تزریق دوز دوم واکسن آسترازنکا به افرادی که دوز اول این واکسن را دریافت کردند جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: زنجانی‌ها بر این امر اذعان داشته باشند که اگر بهداشت را رعایت نکنند پیک پنجم در استان زده می‌شود.

کد خبر ۵۲۶۲۶۵۹


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا