۵۳۹ داوطلب شورای شهر استان زنجان تایید صلاحیت شدند

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان گفت: از مجموع ۷۲۸ نفر ثبت نام شده داوطلب شورای اسلامی شهر ۵۳۹ نفر تایید و ۱۵۶ نفر رد صلاحیت شدند و ۳۳ نفر نیز انصراف دادند.

سعید صفری اظهار داشت: شوراهای شهر استان زنجان ۱۱۳ عضو و ۷۰ کرسی علی البدل دارد که در ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، ۶۵۰  نفر مرد و ۷۸ نفر از بانوان زنجانی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۳ نفر انصراف دادند، اضافه کرد: ۱۰۰ نفر از سوی هیات نظارت و ۵۶ نفر از سوی هیات اجرایی رد صلاحیت شدند که در نهایت ۵۳۹ نفر برای رقابت نهایی باقی ماندند.

سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان افزود: با توجه به اینکه هم اکنون در مرحله رسیدگی به شکایات و اعتراضات داوطلبان قرار داریم ممکن است بعد از اعلام نظر هیات نظارت استان بر تعداد رقابت کنندگان (تایید شده ها) افزوده شود.

به گفته وی، تایید صلاحیت ثبت نام کنندگان به استناد مواد ‭‭‭۳۰.۳۲.۳۳‬‬‬ و ۳۴ قانون و بر اساس استعلام انجام شده از مراجع چهارگانه هیات های اجرایی مکلف به بررسی در مدت مقرر به استناد استعلام های انجام شده و مواد قانونی بودند.

این مسوول خاطرنشان کرد: مبنای جمعیت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ششمین دوره از انتخابات آخرین آمار جمعیتی سال ‭‭‭۹۵‬‬‬ است.

گفتنی است انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا