‌عضو جنبش اسلامی نیجریه: دادگاه چند بار حکم آزادی شیخ زکزاکی را صادر کرد اما ‌هنوز در زندان است‌

– به گزارش زنجان سحر –

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ابراهیم عبدالله در مراسم عزاداری هیئت ثارالله زنجان با اشاره به اینکه تاریخ اسلام در نیجریه به قرن اول اسلام باز‌ می‌گردد، اظهار داشت: منطقه‌ای که هم‌اکنون نیجریه نامیده می‌شود توسط استعمارگران ۲۰۰ سال قبل ایجاد شد و انگلیسی‌ها دین خود را در این کشور رواج دادند. دین آن منطقه از اول اسلام بود ولی استعمارگران آن را تغییر دادند.

وی افزود: حکومت اسلامی توانست کل مناطق غرب آفریقا را با خود همسو کند اما بعد از ورود انگلیسی‌ها به این کشور و به این منطقه در گذر زمان حکومت اسلامی را کلا دگرگون کردند اما شیخ زکزاکی در سال ۱۹۵۹ بعد از ورود اعلام کرد اسلام در کشور ما پیشینه تاریخی هزار ساله دارد و چرا باید ما تحت سلطه انگلیس قرار بگیریم.

عضو جنبش اسلامی نیجریه با بیان اینکه ثروت غنی همچون معادن دست نخورده طلا در نقطه نقطه این کشور و وجود جزیره‌های نفتی سبب شده تا بیگانگان همواره چشم طمع به آن داشته باشند، گفت: هدف استعمارگران این است مردم کشور ما همچنان زیر خط فقر زندگی نمایند و حتی نتوانند نیاز غذایی خود را تامین کنند. حتی در این راستا در حدود ۱۰ سال پیش کشور قطر در شبکه ماهواره‌ای الجزیره مستندی از وضعیت مردم نیجریه به نمایش گذاشت که نشان می‌داد بیش از ۸۰ درصد مردم نیجریه در زیر خط فقر زندگی می‌کنند و توانایی تامین معیشت خود را ندارند. بنابراین این سلطه‌گری سبب شده تا مردم این کشور زندگی نکنند بلکه تنها توانایی زنده ماندن را داشته باشند.

مداحی حاج مهدی رسولی در شب شهادت حضرت زهرا ‌(س) + فیلم‌
اعلام آمادگی حاج مهدی رسولی برای همکاری با دبیرخانه کنگره شهدای ملی استان زنجان
عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) بیت الزهرای حاج قاسم + فیلم

وی تصریح کرد: شیخ زکزاکی بعد از آمدن اعلام کرد که ما همانند سایر مردم در نقاط مختلف جهان انسان هستیم و حق زندگی داریم بنابراین همان‌طور که امام خمینی(ره) برای نجات کل مردم دنیا آمد باید ما هم تلاش کنیم راه ایشان را ادامه دهیم، اما زمانی که استعمارگران به وضوح مشاهده کردند که در این کشور در کمتر از ۲۰ سال، میلیون‌ها نفر شیعه شدند نتوانستند شرایط را تحمل کنند؛ شیعیان دو عقیده مهدویت و عاشورا دارند که همین امر در نهایت سبب می‌شود روزی قیام نمایند و دقیقا انگلیسی‌های استعمارگر از همین روحیه شیعیان هراس دارند.

ابراهیم عبدالله با بیان اینکه گستره فعالیت شیخ زکزاکی در عربستان نیز وجود داشت و در عرض کمتر از ۳۰ سال سبب شد تا ۲۵ میلیون نفر توسط شیخ شیعه شود، گفت: بنابراین اجازه ندادند فعالیت‌ها ادامه‌دار باشد و عربستان و نیجریه همانند ایران شود چراکه اگر همین روند ادامه‌دار بود در عرض ۱۵ سال دیگر کل نیجریه شیعه می‌شد.

وی عنوان کرد: ترس از گرایش مردم نیجریه به مذهب شیعه سبب شد تا شیخ زکزاکی توسط تروریست‌ها و استعمارگران مورد سو قصد قرار گیرد و در این بین با اینکه قریب به ۴۰ گلوله به وی شلیک شد اما به طور معجزه آسایی زنده ماند و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد این در حالی است که دادگاه چندین بار حکم آزادی شیخ را ارائه داده اما به دلایلی نامشخص هنوز آزادی او میسر نشده است.

عضو جنبش اسلامی نیجریه با بیان اینکه حرکت اسلامی در نیجریه با حضور شیخ زکزاکی که معرف امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند آغاز شده و هنوز با رهبری ایشان به پیش می‌رود؛ همین موضوع سبب شده تا مردم این کشور اخبار ایران را همواره پیگیری کنند چرا که شیعیان نیجریه مقلد به مقام معظم رهبری ایران هستند و هیچ مرجع دیگری را قبول ندارند.

وی با اشاره به اینکه ما جرات معرفی مراجع دیگر در نیجریه را نداریم گفت: اگر مرجع دیگری معرفی شود مورد قبول مردم نخواهد بود و محکوم به ایجاد فتنه خواهیم بود چراکه مردم مذهب شیعه را با رهبری امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب اسلامی ایران شناخته‌اند و بعد از این اتفاق به سمت مذهب شیعه دوباره سوق یافته‌اند و در نهایت به فرموده‌های امام خامنه‌ای تکیه کرده‌اند و انتظار مردم نیز کاملا منطقی است چراکه بیش از یک‌هزار سال پیش تشیع در نیجریه بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دوباره این مذهب در نیجریه آغاز شده است.

ابراهیم عبدالله با تاکید بر اینکه عوامل مذکور سبب شده تا اخبار ایران همواره توسط مردم نیجریه دنبال شود، گفت: زمانی که حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید موجی از تماس‌ها با من گرفته شد چراکه مردم شیعه و حتی وهابی شناخت درستی از ایشان نداشتند و همین امر سبب شد تا در برنامه زنده ماهواره‌ای به تبیین شخصیت و جایگاه ایشان در از بین بردن داعش بپردازم. با این وجود شیعیان این کشور همسو با مردم ایران برای شهید حاج قاسم عزاداری کردند.

وی با بیان اینکه وهابیت شخصیت حاج قاسم را کاملا بر عکس به مردم فرقه خود معرفی کرده بودند و همین موضوع نیز سبب می‌شد حتی از مردمان همین فرقه نیز تماس‌های زیادی برای آگاهی از شخصیت واقعی شهید حاج قاسم داشته باشند، عنوان کرد: بعد از اینکه شخصیت واقعی ایشان و نبرد و از بین بردن داعشی‌ها به این افراد وابسته به فرقه وهابی نیز تبیین شد متوجه شدند که حاج قاسم سلیمانی منجی کودکان و زنان بوده است.

عضو جنبش اسلامی نیجریه گفت: بعد از شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی یک سناتور مسیحی خطاب به آمریکا اعلام کرد که ما مدعی مبارزه با تروریست هستیم اما حاج قاسم سلیمانی را کشتیم حال ما تروریست واقعی هستیم چراکه شخصیتی را که با تروریست‌ها مبارزه می‌کرد و داعش را از بین برد مورد ترور قرار دادیم. حال مردم جهان بگوید ما تروریست هستیم یا نه؟

وی بیان کرد: خوشبختانه استفاده از فضای مجازی سبب شده تا ماجرای شهادت حاج قاسم سلیمانی و تمام همرزمانش برای کل مردم جهان آشکار شود و دیگر نمی‌توان هیج کسی را گول زد مگر اینکه این شخص خود بخواهد گول بخورد و حقیقت را قبول نداشته باشد در این حالت نمی‌توان هیچ راه حلی برای این افراد داشت.

انتهای پیام/ش


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن