۳۰ مددجوی بهزیستی صاحبخانه شدند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: همزمان با هفته بزرگداشت بهزیستی ۳۰ واحد مسکن به مددجویان واگذار شد.

محمد محمدی قیداری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: یکی از ارکان توانمندسازی جامعه مددجویان تامین مسکن بوده و این در حالی است که یکی از عمده مشکلات مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی نیز داشتن مسکن مناسب محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای احداث ۳۰ واحد مسکن، بیش ازیک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است، تصریح کرد: ۹ واحد در شهرستان زنجان، ۱۱ واحد در شهرستان خدابنده، دو واحد در شهرستان طارم، دو واحد در شهرستان ماهنشان، سه واحد در شهرستان ابهر، دو واحد در شهرستان خرمدره، یک واحد شهرستان ایجرود به مددجویان واجد شرایط واگذار شد.

مدیرکل بهزیستی اضافه کرد: بهزیستی نسبت به شناسایی خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر اقدام کرده و ضرورت دارد دستگاه‌های همکار مساعدت‌های لازم را در خصوص انجام تعهدات مرتبط طبق تفاهمنامه و قوانین مربوط به تامین مسکن معلولین را انجام دهند.

محمدی قیداری ادامه داد: بهزیستی در کنار تامین سایر نیازمندی‌های خانواده‌های مورد حمایت با اجرای اقدامات متناسب و با استفاده از منابع دولتی همچنین استفاده از ظرفیت خیرین و سایر نهادها و ارگان‌های مختلف نسبت به تامین مسکن مناسب برای خانواده‌های تحت پوشش اقدام می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس جزء ۲ بند چ ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور مددجویان تحت پوشش سازمان برای یکبار و در حد یک واحد مسکونی از پرداخت هزینه‌های انشعاباتی (آب، برق، گاز، فاضلاب) و صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری و دهیاری معاف هستند.

وی افزود: در سال ۹۸، ۱۱۹ واحد مسکن با مبلغ بیش از یک میلیارد تومان کمک بلاعوض به مددجویان مورد حمایت واگذار شده است و در سال ۹۹، ۱۷۰ واحد به افراد تحت پوشش و واجدین شرایط با مبلغ بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان واگذار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا