۶۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان اختصاص می‌یابد

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از زنجان ، حسین حمزه‌لو پاک عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اولویت شورای ششم موارد دهگانه است که با تصمیم اعضای شورا به جمع‌بندی نهایی آن رسیده‌ایم که چراغ راه شورای ششم می‌باشد و این موارد ده‌گانه به هشت کاندیدا ارائه شده که برنامه‌های عملیاتی خود را از روی آن ارائه دهند از جمله عدالت‌محوری، توزیع عادلانه امکانات شهری، توجه به محلات پایین و محروم شهر شفافیت و‌ موارد دیگر است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های شورا بحث شفافیت می‌باشد که در همین راستا ایجاد شهر الکترونیک جزو اولویت کاری ماست؛ به طور مثال خدمات شهرداری به صورت الکترونیک باید به مردم ارائه شود و در همین راستا کمیته این کار تشکیل شده و تلاش می‌کنیم تا آخر سال‌ جاری یکی از مناطق چهار گانه شهری را به صورت پایلوت به این کار اختصاص دهیم.

سخنگوی شورای شهر زنجان افزود: پبگیر این موضوع هستیم تا تمام درخواست‌ها در بستر الکترونیکی انجام شود و در همین راستا تلاش می‌کنیم با سازمان‌های مرتبط جلساتی برگزار کنیم تا برای شفافیت و تسریع کارها همه استعلامات در قالب این سامانه انجام شود. بودن کرونا فرصت خوبی است که این طرح الکترونیک‌ را هر چه سریع تر اجرا کنیم.

وی به سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمد پایدار شهرداری اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری خدمات محور و ایجاد درآمد پایدار با توجه به ظرفیت و ظرفیت شهرداری از جمله پیگیر‌ی‌های شورا می‌باشد. متاسفانه در سال‌های گذشته مسئولان وقت در راستای ایجاد منابع پایدار غافل شده‌اند.

گزارش تسنیم از جلسه علنی شورای شهر زنجان/ تعیین ساعت شمار برای افتتاح پروژه‌ها و انتخاب شهردار
دادستان کرمانشاه: شورای شهر نارضایتی شهروندان را برطرف و اعتماد آنها را جلب کند
کدام گزینه‌ها شانس بیشتری برای تصدی شهرداری زنجان دارند؟

وی به فرآیندهای طولانی مدت ارائه خدمات در شهرداری اشاره کرد و گفت: بخشی با عنوان تعالی سازمانی در برنامه کار شورا می‌باشد که مهمترین دغدغه آن اصلاح فرآیندهای طولانی مدت که ارائه کارهای خدماتی و عمرانی را بسیار طولانی و آزار دهنده است را کم می‌کند.

سخنگوی شورای شهر زنجان به جذب مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری زنجان اشاره و مطرح کرد: این مبلغ برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده خواهد شد.

وی به روان‌سازی ترافیک سطح شهر هم گریزی زد و گفت: شورا به جد دنبال بحث اصلاح هندسی معابر اصلی شهر خصوصا خیابان‌های پرترافیک است و همین طور ایجاد پل‌های متعدد در جهت روان‌سازی ترافیک که جزء دغدغه‌های شورای ششم می‌باشد.

این مسئول با اشاره به اصلاح مسائل زیست محیطی شهر گفت: از جمله کاهش مصرف آب، ایجاد فضای سبز، کاشت گیاهان منتاسب با اقلیم شهر، کاهش کاشت چمن، استفاده از گیاهان و درختان مثمر ثمر جزو برنامه‌های شورای ششم است.

وی مدیریت پسماند شهری را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: هر شهروند زنجانی روزانه حدود ۷۰۰ گرم زباله تولید می‌کند که طبق برآورد‌های اولیه حدود ۸۰ میلیارد تومان هزینه برای جمع‌آوری آن بودجه لازم است.

حمزه‌لو پاک افزود: با یک کار فرهنگی جزئی می‌توان عدد ۷۰۰ گرم را به ۲۰۰ گرم کاهش داد که در این صورت حداقل ۱۰ میلیون تومان کاهش هزینه خواهیم داشت و می‌توان این بودجه را در جاهای دیگر هزینه کرد. 

وی در پایان به برنامه‌های مهم شورای ششم اشاره کرد و بیان کرد: برنامه‌های زیادی پیش روی شورای ششم است از جمله ایجاد بستر مناسب برای ارتباط با مردم و تقویت سامانه ۱۳۷ شهرداری، ساماندهی تملکات شهری که دغدغه‌های مهم شهر است، ارائه الگوی مناسب ایرانی اسلامی در ساخت و سازها، پیگیری تسهیل ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهر، پیگیری طرح تدوین بازار طرحی که از سال ۷۲ در حال اجرا است و معضلی برای مردم شده ، اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهر زنجان و دیگر موارد متعدد که پیش روی شورا می‌باشد و امیدواریم در این مسیر مردم نیز شورای ششم را یاری کنند.

انتهای پیام/ح


منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا